Ruduo ir žiema yra laikas, kai kiekvienam mažyliui reikia šiltesnių pledukų ir drabužių. Vaikščiojant vėsiomis rudens popietėmis, vaikas gali peršalti ir sušalti, jei jis yra per vėsiai apsirengtas ir apklotas plonu pleduku. Kita vertus, užklotas per storu ir temperatūros neatitinkančiu pleduku, vaikas gali perkaisti.
Taigi, kaip išsirinkti geriausią pleduką vežimėliui ir miegui rudens/žiemos laikotarpiui?
Kaip išsirinkti dydį?
Kokią medžiagą pasirinkti?

Koks pledukas tinkamiauias naujagimiui? Pirmiausia pasirinkite tinkamą dydį


Gali atrodyti, kad kūdikio pledo dydis nėra svarbus. Kai kurie tėvai praktiniais sumetimais nori įsigyti iš karto didesnį pledą, kad jį galėtų naudoti kelerius metus.

Populiariausias kūdikių pledukų dydis yra maždaug 70 x 100 cm.
Tai labai universalus dydis, nes puikiai tinka pridengti kūdikį vežimėlyje ar nešioklėje.
Kita vertus, naujagimiams puikiai tiks ir mažesnis, tarkim 65 x 75 cm pledukas, kuris puikiai telpa į vežimėlio lopšį.
Iš karto nusipirkti didelį pleduką nepatogu, nes jį visada teks kelis kartus sulankstyti, kad tilptų į vežimėlį, o tai savo ruožtu gali sukelti kūdikio perkaitimą.

Iš kokių audinių pagamintas pledukas?
Medvilninė ar vilna? Ar tikrai reikia bijoti sintetinių audinių?

Medžiaga, iš kurios gaminamos vaikiški pledukai, turi įtakos tiek jų kokybei, tiek patvarumui, tiek mažylio patogumui.
Vienaip ar kitaip, kuo audinys aukštesnės kokybės, tuo jis brangesnis, dėl šios priežąsties ir pledukai pasiūti iš aukštos kokybės audinių bus brangesni.
Labai svarbu, kad mūsų pasirinktas pledukas būtų minkštas ir malonus liesti, lengvai prižiūrimas.

Nėra vieno geriausio audinio pledukams. Yra daugybė audinių, tiek natūralių, tiek sintetinių pluoštų tinkamų kūdikiams.

Pledukai iš medvilnės ar medvilnės satino ar vilnos. Tai 100% natūralūs audiniai
Tai subtilios ir saugios medžiagos jautriai kūdikio odai. Rudenį ir žiemą pravers šiltesni pledukai, kurie efektyviai apsaugos mažylį nuo šalčio ir vėjo.
Šiuo atžvilgiu tiks dvigubi pledukai su medvilne ar megzti vilnoniai pledukai. Medvilninė puikiai praleidžia orą ir sugeria drėgmę. Todėl galime būti tikri, kad vaikas neperkais, o tai dažniausiai nėra sunku rudens ir žiemos laikotarpiu, kai lauko temperatūra gali labai keistis priklausomai nuo paros laiko.

Mūsų parduotuvėje rasite tiek šiltų medvilninių ar megztų vilnonių pledukų, tiek ir lengvesnių medvilnės muslino suvystymui, ir ištisus metus tinkančių dvigubų medvilnės pledukų, kurie tiks tiek pavasarį, tiek žiemą.
Vienas universaliausių ir patogiausių pledukų yra dvigubi medvilnės su minky. Minky yra sintetinis pluoštas, jis visiškai nesiglamžo, kas labai patogu kelioje, pleduką galite įsidėti į bet kurį krepšį, o jis vis tiek atrodys dailiai.

 

Hario Poterio rudas pledukas "Hedviga"